Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group vývojové centrum: podpis smlouvy o procesu převodu pozemků.

BMW Group má pozemky budoucího vývojového centra od současného majitele pronajaté. Odkoupí je po dokončení výstavby a zprovoznění centra. Centrum zajistí v regionu stovky nových pracovních míst.

Společnost
·
Globální položky
·
Lidské zdroje
·
Továrny a objekty
·
Vedení společnosti, Vývojové a výzkumné centrum/FIZ
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~596,34 KB)
  
Photos(1x, ~5,09 MB)

Sokolov/Mnichov. Byla podepsána smlouva mezi BMW Group Mobility Development Center s.r.o. a společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., o procesu vedoucím k odkoupení pozemků pro BMW Group vývojové centrum a dalších aspektech vzájemné spolupráce. Smlouvu za BMW Group MDC podepsali jednatelé Roland Krause a Dr. Ing. Helwig Lehmann a za Sokolovskou uhelnou, a.s., Ing. Zbyšek Klapka, předseda představenstva, a Ing. Jiří Pöpperl, člen představenstva. Od podepsání smlouvy až do zprovoznění nového vývojového centra plánovaného na rok 2022 je bude mít BMW Group Mobility Development Center s.r.o. od společnosti Sokolovská uhelná, a.s., dlouhodobě pronajaté. 

„BMW Group vývojové centrum hraje důležitou roli při transformaci BMW Group na technologickou společnost. Podpis je dalším krokem k budoucí mobilitě, která bude vyvinuta a odzkoušena v nové lokalitě poblíž Sokolova. Děkujeme společnosti Sokolovská uhelná za velmi konstruktivní a efektivní spolupráci,“ řekl Helwig Lehmann, zodpovědný za výstavbu projektu.

Jedná se o poslední nezbytný přípravný krok před chystaným zahájením stavby, který navazuje na již provedené přípravné práce. Obě strany se domluvily i na spolupráci v dalších oblastech. Jde také o další významný krok nejen pro revitalizaci rozsáhlé oblasti mezi obcemi Dolní Nivy, Lomnice a Vintířov, kde nové vývojové centrum vznikne, ale také pro celý Karlovarský kraj. BMW Group má za cíl být v regionu dobrým sousedem a být aktivní v oblastech sportu, kulturních a společenských akcí, stejně tak jako v oblasti vzdělávání.

„Podepsání smlouvy s BMW Group, na jejímž základě se začne budovat centrum pro vývoj a testování budoucích technologií, je důležitým krokem pro naši společnost a současně i pro budoucnost našeho regionu,“ řekl předseda představenstva společnosti Sokolovská uhelná, Zbyšek Klapka. „V BMW Group jsme získali důležitého partnera pro náš region.“

Nové vývojové centrum má pro daný region značný význam. Poskytne práci několika stovkám zaměstnanců a přispěje také k podstatnému zvýšení prestiže daného regionu. Nové vývojové místo bude sestávat z komplexu testovacích okruhů, které budou použity pro vývoj a testování budoucích technologií. 

Hlavními částmi budou různé dráhy, venkovské silnice a simulace města. Celkem bude k dispozici 16 různých zkušebních drah o celkové délce přes 100 kilometrů. Na území s rozlohou přibližně 650 hektarů vzniknou také administrativní a provozní budovy, dílny, sklady a další infrastruktura potřebná pro provoz centra a provádění testů a zkoušek.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2023.

Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit