Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nowe BMW Z4.

Nowe BMW Z4 oferuje dynamikę typową dla samochodów sportowych, emocjonujący wygląd, ekskluzywną atmosferę wnętrza i zaawansowane wyposażenie

G29
·
Z4
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~1,37 MB)
  
Photos(58x, ~393,87 MB)

 

 • Klasyczny roadster w nowej interpretacji, bardziej sportowy niż kiedykolwiek: nowe BMW Z4 oferuje dynamikę typową dla samochodów sportowych, emocjonujący wygląd, ekskluzywną atmosferę wnętrza i zaawansowane wyposażenie. Nieograniczona radość z jazdy łączy się tu z najnowocześniejszym układem napędowym i jezdnym oraz technologiami obsługi i łączności sieciowej.
 • Nowe BMW Z4 to nowoczesna kontynuacja fascynujących roadsterów tej marki. Dwuosobowy samochód z elektrycznym miękkim dachem. Radykalnie zmienione proporcje, centralna pozycja siedzenia, krótszy rozstaw osi dla większej zwinności i szerszy rozstaw kół niż w poprzednim modelu. Redukcja masy i jej idealny rozkład na osie w proporcjach 50:50, aerodynamicznie zoptymalizowana karoseria.
 • Wygląd zewnętrzny z precyzyjnymi diodami i wykorzystaniem różnych form oraz charakterystycznych detali. Szeroko rozstawione reflektory po raz pierwszy w układzie pionowym. Reflektory diodowe w standardzie, adaptacyjne reflektory diodowe z funkcją matrycową nieoślepiających świateł drogowych i światła zakrętowe w wyposażeniu dodatkowym. Duże nerki BMW z siatkowym grillem. Zachodząca na nadkola szeroka maska z charakterystycznymi przetłoczeniami. Duże skrzela będące punktem początkowym linii i przetłoczeń wzdłuż boków. Atletyczny, wydatny tył z harmonijnie zintegrowanym spojlerem, smukłymi lampami diodowymi i dyfuzorem.
 • Nowoczesna, szlachetna stylistyka wnętrza z wyraźną orientacją na kierowcę, biegnącymi dynamicznie do przodu liniami i klarowną deską rozdzielczą. Nieliczne panele ozdobne podkreślają purystyczny charakter. Kontury boczków drzwi odzwierciedlają niektóre zewnętrzne elementy boczne.
 • Premiera w październiku 2018 roku na Paryskim Salonie Samochodowym. Wprowadzenie na rynek w marcu 2019 r. w trzech wariantach: BMW Z4 M40i BMW M Performance (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4-7,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 168-162 g/km)* z nowym sześciocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 250 kW / 340 KM, BMW Z4 sDrive30i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,1-6,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 139-137 g/km)* i BMW Z4 sDrive20i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,1-6,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 139-137 g/km)* z silnikami czterocylindrowymi o mocy odpowiednio 190 kW / 258 KM i 145 kW / 197 KM. Udoskonalona 8-stopniowa skrzynia Steptronic Sport w wyposażeniu standardowym. Wszystkie silniki wyposażone są w benzynowy filtr cząstek stałych, a ich emisja spalin jest zgodna z normą Euro 6d-TEMP.
 • Nowy roadster zaprojektowany z naciskiem na maksymalną zwinność, dynamikę i precyzję kierowania. Niski środek ciężkości. Niezwykle sztywna karoseria i punkty mocowania zawieszenia. Nowa konstrukcja osi przedniej i tylnej. Hamulce sportowe M, adaptacyjny sportowy układ jezdny, sportowy dyferencjał M i opony high performance w wyposażeniu standardowym (BMW Z4 M40i) lub dodatkowym. Sportowy adaptacyjny układ kierowniczy i ogumienie mieszane w wyposażeniu standardowym we wszystkich wariantach.
 • Ekskluzywne wyposażenie standardowe emanujące sportowym charakterem. Specyficzne dla tego modelu fotele sportowe z integralnymi zagłówkami. Tapicerka skórzana Vernasca w wyposażeniu standardowym BMW Z4 sDrive30i, a w BMW Z4 M40i standardowo tapicerka ze skóry i alcantary. Stałe pałąki antykapotażowe. Przełącznik właściwości jezdnych umożliwia wybór trybów COMFORT, SPORT i SPORT+, z których każdy odczuwalnie zmienia reakcje samochodu. Miękki dach otwiera i zamyka się przyciskiem w ciągu dziesięciu sekund, również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Pojemność bagażnika wzrosła o ponad 50 procent (do 281 l) w porównaniu z poprzednim modelem. Model Sport Line i pakiet sportowy M mają ekskluzywną stylistykę i wyposażenie.
 • Wiodący w swojej klasie wybór systemów wspomagających kierowcę: ostrzeganie przed kolizją i pieszymi z miejską funkcją hamowania w wyposażeniu standardowym, podobnie jak ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu. W wyposażeniu dodatkowym: aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go, rozpoznawanie znaków drogowych, informacje o odstępie, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, zapobiegania kolizjom tylnym i ostrzeganie przed ruchem poprzecznym, Active Park Distance Control, kamera cofania, asystent parkowania ze zautomatyzowanym prowadzeniem wzdłużnym i bocznym podczas parkowania i wyparkowywania oraz asystent cofania. Wyświetlacz BMW Head-Up oferowany po raz pierwszy w roadsterze.
 • Intuicyjna obsługa i inteligentna łączność sieciowa dzięki systemowi operacyjnemu BMW 7.0. Opcjonalny BMW Live Cockpit Professional z konsekwentnie zaprojektowanym kontekstowym i konfigurowalnym interfejsem graficznym całkowicie cyfrowego zestawu wskaźników i monitora pokładowego (oba o przekątnej 10,25 cala). Multimodalna obsługa za pomocą funkcji dotykowej monitora pokładowego, kontrolera iDrive, przycisków na kierownicy lub sterowania głosowego.
 • Różnorodne usługi cyfrowe BMW ConnectedDrive: aktualizacja map nawigacyjnych i oprogramowania over-the-air. Ostrzeganie o zagrożeniach wykorzystuje łączność z innymi pojazdami BMW. Funkcja BMW Digital Key umożliwiająca dostęp do pojazdu i uruchamianie silnika ze smartfona.

 

* Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z rozporządzeniem (WE) 715/2007 w jego aktualnej wersji. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić podczas konfiguracji.

 •  

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW Z4 M40i: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7.4 – 7.1 l/100 km;  emisja CO2 w cyklu mieszanym: 168 – 162 g/km

BMW Z4 sDrive30i: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6.1 – 6.0 l/100 km;  emisja CO2 w cyklu mieszanym: 139 – 137 g/km

BMW Z4 sDrive20i: zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6.1 – 6.0 l/100 km;  emisja CO2 w cyklu mieszanym: 139 – 137 g/km

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie