Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Nederland · Article.

50 Jaar BMW 3 Serie: De BMW E30 316i van Marcel Hesselink

Begin jaren ’80 verraste BMW de wereld met de E30 3 Serie. Een vorstelijke auto en een bijzondere verschijning - elegant, krachtig, premium. Anno 2025 is deze succesvolle modelserie nog altijd een lust voor het oog. Zeker als ze zo origineel en keurig onderhouden zijn als de E30 316i in Nerts-metallic van Marcel Hesselink. Die bleek het startpunt van een heuse BMW-verzameling.

3 Serie
·
Erfgoed
·
BMW
 

Press Contact.

Bryan Barendrecht
BMW Group

Tel: +31638729011

send an e-mail

Author.

Bryan Barendrecht
BMW Group

Downloads.

  
Attachments(1x, 125,96 KB)
  
Photos(8x, 12,98 MB)

Bergentheim. Als jochie was Marcel Hesselink (51) uit Bergentheim al BMW-liefhebber. Datzelfde jochie stond ook met open mond te kijken naar de voorbijscheurende bolides van de Hellendoorn Rally. Het bleef niet bij dromen: kort na het behalen van zijn rijbewijs stapte Marcel in zijn eerste BMW: een 320 van het type E21 met zes-in-lijncillinder motor. Ook rallyrijden was een droom die werkelijkheid werd: in 2010 behaalde Marcel zijn navigatorlicentie en debuteerde nog datzelfde jaar als navigator in een BMW 325i. Marcel: “De Vechtdalrally hier in de buurt was mijn allereerste. We vlogen met hoge snelheid over de smalle wegen in mijn ‘achtertuin’. Ik genoot van de kick, van het teamwork én van het feit dat we in een BMW tot het uiterste gingen. Bij die eerste rally kwamen twee liefdes samen.”

Bekijk de video van Marcel Hesselink en zijn BMW E30 316i uit 1988.

Het magische cijfer 3
Marcel is tot op de dag van vandaag actief als navigator bij (historische) rally’s en ook zijn liefde voor BMW is voor altijd. Marcel: “Ik heb ontdekt dat mijn eerste BMW nog steeds rijdt. Inmiddels heb ik zelfs contact met de huidige berijder. Of ik die auto wil terugkopen? Ik weet niet of de eigenaar daaraan wil meewerken.”

In 2003 deed een E30 316i zijn intrede in huize Hesselink. Marcel kocht het tweedeurs model van bouwjaar 1988 in de kleur Nerts-metallic voor zijn vrouw. Marcel: “De auto beviel ons: hij was in goede staat, had weinig kilometers op de teller én was volledig origineel. Dat vind ik belangrijk. Een setje andere wielen en een verlagingsset kunnen nog als ze origineel BMW zijn, maar ik hou niet van after-market spoilers en dergelijke. Mijn 316i is altijd 100% origineel gebleven. Zelfs nu heeft hij nog geen 80.000 kilometer op de klok. Ik rijd ermee op dezelfde wegen waarop ik tijdens rally’s in actie kom, maar de ervaring is natuurlijk heel anders. Met deze auto ga ik voor relaxed genieten van de omgeving, de rust en auto.”

De start van een verzameling
Hoewel dat absoluut niet was gepland, bleek de komst van zijn eerste 3 Serie de start van een uitgebreidere BMW-verzameling. Marcel: “Toen er kinderen kwamen, was een vierdeurs BMW handiger. Dat werd een E36. Eigenlijk wilde ik de 316i inruilen, maar het bod viel tegen – de korting zonder inruil was interessanter, dus de 316i bleef. Later herhaalden we het kopen-zonder-inruilen nog een paar keer. Zo ontstond een verzameling van 3 Serie modellen in diverse uitvoeringen van verschillende generaties, maar ook van 5 Serie modellen. Met al deze auto’s heb ik zelf gereden. Daardoor heb ik met elk model een band. Het is dan ook geen collectie om mee te pronken, maar vooral om van te blijven genieten.”

Marcel Hesselink
Leeftijd: 51 jaar
Woont in: Bergentheim
3 Serie: een E30 316i Sedan uit 1988 in de kleur Nerts-Metallic
Hobby’s: rallyrijden, en feitelijk alles met wielen waar brandstof in moet

E30: de tweede generatie 3 Serie in het kort

  • Fabrieksbenaming: E30
  • Carrosserievarianten: Sedan, Cabriolet, Touring
  • Productieperiode: 1982-1991
  • Productieaantallen: totaal 1.346.039 exemplaren
  • Primeurs: de E30 was de eerste 3 Serie leverbaar met katalysator, dieselmotor, vierwielaandrijving en ABS
  • Bijzonder: in deze serie debuteerde de legendarische M3

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Inloggen

PressClub Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Click here

Here you can see the webcast of the BMW Group Keynote at the Japan Mobility Show 2025. 

CO2 emission information.

De CO2 efficiency specificaties zijn vastgesteld op basis van de huidige toepasselijke tekst van de EU Verordening 2017/1151. De getoonde waarden zijn gebaseerd op het brandstofverbruik, CO2 waarden en energieverbruik volgens de NEDC cyclus voor de classificatie. Aanvullende informatie met betrekking tot het officiële brandstofverbruik en de specifieke CO2 uitstoot van nieuwe personenvoertuigen kan verkregen worden uit het “Brandstofverbruiksboekje van de RDW”, dat digitaal verkrijgbaar is via de link.

Search Settings.

Persbericht
Persmap
Toespraak
Fact & Figures

Search with attachment language.

Spaans
  • Taal
  • Amerikaans-Engels
  • Arabisch
  • Brits-Engels
  • Chinees (vereenvoudigd)
  • Diverse talen
  • Duits
  • Engels
  • Frans
  • Italiaans
  • Koreaans
  • Nederlands
  • Romanian
  • Russisch
  • Spaans
Updates
Top-Topic

Set publication time.

no Selection
  • no Selection
  • past 24 hours
  • past Week
  • past Month
  • past Year
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Inloggen